Uczestnicy konkursu

Konkurs recytatoski

W dniu 28.04.2023 r. w naszym przedszkolu przeprowadzono rozstrzygnięcie konkursu recytatorskiego pt.” Wiosna w poezji dziecięcej” zorganizowany przez panią Joannę Jankowską i panią Ewelinę Zwolenkiewicz.

Celem konkursu było:

• rozbudzanie, poszerzanie zainteresowania dzieci literaturą
  • popularyzowanie poezji dziecięcej
  • rozwijanie współpracy między przedszkolem, a środowiskiem rodzinnym dzieci

Zadaniem było zaprezentowanie przez dziecko dowolnego wiersza w całości lub we fragmencie zgodny z tematyką konkursu „ Wiosna w poezji dziecięcej”.

Do konkursu przystąpiło 15 dzieci w wieku od 3 – 6 lat.

Zmagania uczestników oceniało jury w składzie:

Przewodnicząca komisji: p. Elżbieta Biniek – nauczyciel wychowania przedszkolnego z długoletnim stażem w Przedszkolu nr 13 „Gniazdo Orląt” w Gnieźnie

Członek: p. Elżbieta Nowak – lider oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Śniadeckiego w Żninie

Członek: p. Marlena Jasińska – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w  Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Rogowie

Przewodnicząca jury, pani Elżbieta Biniek podziękowała uczestnikom za urocze występy zaznaczając, że była to znakomita okazja do zaprezentowania talentów przed publicznością. Zaznaczyła, że to również możliwość dla dzieci do wzmacniania wiary we własne siły oraz wspaniała zabawa, posiadająca wiele aspektów zarówno dydaktycznych, wychowawczych oraz społecznych. Pogratulowała, podkreśliła ciekawe interpretacje oraz takie cechy, jak odwaga i wytrwałość w pamięciowym opanowaniu wierszy.

Członkowie jury mieli bardzo trudne zadanie do wykonania, bowiem poziom wszystkich wykonawców był bardzo wysoki.

W przerwie zaplanowanej na obrady jury, pani Ewelina Zwolenkiewicz przygotowała wesołe pląsy przy muzyce oraz zagadki dla dzieci o tematyce wiosennej. Na zakończenie konkursu odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów dla zwycięzców oraz dla wszystkich uczestników konkursu. Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez lokalnych sponsorów.

Zwycięzcami w kategorii 3 – 4 latki zostali:

• I miejsce – Martyna Walkowiak (grupa Skrzaty)
  • II miejsce – Gabriela Grajek (grupa Sówki)
  • III miejsce – Marcelina Tokarczyk (grupa Sówki)

Zwycięzcami w kategorii 5 – 6 latki zostali:

• I miejsce – Marta Szymańska (grupa Krasnoludki)
  • II miejsce – Zofia Kuś (grupa Smerfy)
  • III miejsce – Jan Jankowski (grupa Krasnoludki)

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz drobne upominki:

Leon Dudziak – Dobrzykowski

Mateusz Walkowiak

Franciszek Lesiński