Zdjęcie grupowe

Skrzaty

Dzieci w ramach projektu „Między nożem a widelcem” 12 kwietnia samodzielnie zrobiły Sałatkę australijską.

KOSMOS

Grupa Skrzaty również poznawała zagadnienia dotyczące kosmosu. Utrwalali nazwy planet, z masy sensorycznej lepili planety oraz tworzyli drogę mleczną na której znalazły się rakiety.

Pierwsze mycie zębów w przedszkolu

02 maja – Dzień Flagi RP

Światowy Dzień Książki

25 kwietnia 2023r.  obchodziliśmy w naszej grupie Światowy Dzień Książki. Z tej okazji dzieci przyniosły do przedszkola swoją ulubioną książęczkę. Ponadto poznały różnego rodzaju książki oraz etapy jej powstawania. Wykonały z dużym zaangażowaniem zakładkę do książki. W prezencie każde dziecko otrzymało książkę kucharską, w której zostały zamieszczone ulubione przepisy  Skrzatów i ich rodziców. Ponadto dzień wcześniej odwieziła nas mama Juliana, która przeczytała całej grupie bajeczki oraz sprezentowała serię Kici Koci za co bardzo Dziękujemy.

DZIEŃ DYNI

26.10.2022r. nasza grupa obchodziła „Dzień Dyni” i wszyscy przybrali kolory „dyniowe”. Przed śniadaniem dzieci wraz z wychowawcą przygotowały warzywa, z których została ugotowana pyszna zupa dyniowa. Po śniadaniu  Skrzaty opowiedziały jaki kolor i kształt ma dynia, jakie można przygotować potrawy z dyni oraz dowiedziały się o jej wartościach odżywczych. Następnie obserwowału eksperyment „Wybuchającej dyni” a na zakończenie odbyła się degustacja zupki.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

15.09.2022r. grupa Skrzaty wzięła udział w Międzynarodowym Dniu Kropki. W tym dniu dzieci mogły przyjść ubrane w kropki. Święto obecnie  jest obchodzone już w 108 krajach. Pomysł obchodzenia międzynarodowego dnia kropki ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość dzieci oraz zachęcać ich do tworzenia.  Skrzaty zapoznały się z ilustrowanym opowiadaniem o Biedronce Bronce, uczyły się kodowania oraz wspólnie ozdabialiśmy duży plakat dotyczący święta.