Sówki

Grupa „Sówki” w tym roku szkolnym realizuje Mięzynarodowy Projekt Edukacyjny „Bajkowa Wyprawa”. Organizatorem projektu jest EduAnima – Edukacja i Rozwój, Agata Janus.

Celem projektu jest: rozbudzanie zainteresowania literaturą klasyczną, upowszechnianie czytelnictwa; kształtowanie postaw ukierunkowanych na prawdę, dobro i piękno.

Podczas realizacji projektu dzieci systematycznie poznają kolejne bajki z zakresu literatury klasycznej, Realizują podstawę programową wychowania przedszkolnego w oparciu o literaturę klasyczną, współpracują z rówieśnikami podczas realizacji zadań, dostrzegają i rozróżniają zachowania dobre i niewłaściwe, doskonalą umiejętność komunikowania się, w tym posługiwania się pełnymi zdaniami i tworzenia spójnych wypowiedzi, poszerzają słownictwo, rozbudzają wyobraźnię, kreatywność i twórcze myślenie, doskonalą umiejętność słuchania oraz wykonywania zadań w skupieniu, rozwijają samodzielność i motywację do działania.

Dzieci mają do wykonania zadania z zakresu 7 bajek podanych na liście projektu. Zadania wykonywane są wg propozycji podanych przez autora projektu oraz wg własnych pomysłów. Zadania są zgodne z podstawą programową oraz uwzględniać priorytety MEiN.

ŚWIATOWY DZIEŃ WARZYW I OWOCÓW

21 października w grupie Sówki obchodziliśmy Światowy Dzień Warzyw i Owoców. Święto było poprzedzone cyklem zajęć nt.zdrowego odżywiania. Głównym celem zajęć było zachęcanie dzieci do spożywania warzyw i owoców. Dzieci zapoznano z piramidą zdrowego odżywiania. Wspomniane święto było dobrą okazją do wykonania soku warzywno – owocowego i spędzenia miło ze sobą czasu. Produkcja jak i konsumpcja wyszła dzieciom doskonale. Zachęcamy wszystkich, aby świętować każdego dnia jedząc warzywa i owoce bogate w witaminy.

SAŁATKA OWOCOWA

W środę 28 września w naszym przedszkolu było przesmacznie przede wszystkim zdrowo. Dzieci z grupy Sówki na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminkową sałatkę. Były jabłka, gruszki, śliwki. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy zabrał się ochoczo do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki i przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzenie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka udała się i wyszła wspaniale.